Biuro obsługi klienta

tel. 22 203 63 18
email. pomoc@hostname.pl

Status serwera

Transfer

Transfer domeny nie wpływa w żaden sposób na jakość działania domeny, nie powoduje przestoju w działaniu strony oraz nie powoduje żadnych zmian w ustawieniach serwerów DNS dzięki czemu domena może być obsługiwana przez Hostname.pl, a hosting WWW utrzymywany w innej firmie. Usługi te są zupełnie niezależne. Transfer polega jedynie na zmianie rejestratora odpowiedzialnego za domenę. Końcowy użytkownik nie widzi żadnych zmian.

Poniżej znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na temat zasad oraz instrukcje postępowania.

Domeny polskie

Transfer z NASK może zostać dokonany na 24 dni przed wygaśnięciem domeny i 21 dni po jej odnowieniu. Po przeprowadzeniu transferu wszystkie czynności związane z obsługą domeny będą należały do naszej firmy.

Transfer domen polskich jest usługą bezpłatną!
Transfer domeny do Hostname.pl to gwarancja niskich cen oraz profesjonalnej obsługi!

By rozpocząć procedurę transferu z NASK, należy w pisać transferowane domeny w naszym panelu administracyjnym. Wówczas system automatycznie wygeneruje wniosek o zgodę na wyłączne wykonywanie czynności obsługi nazwy domeny. Należy go wydrukować i przesłać faksem na wskazany we wniosku numer. W przypadku, gdy Abonent domeny ma status „Firma”, prosimy o dołączenie kopii aktualnych dokumentów firmy Abonenta. Pozwala to zweryfikować, czy osoba podpisująca się pod dokumentem jest do tego upoważniona.

Transfer od innego rejestratora do Hostname.pl odbywa się po wprowadzeniu do formularza transferu poprawnego kodu AUTHINFO dla określonej domeny. Kod AUTHINFO powinni Państwo uzyskać od obecnego operatora domeny. Kod taki musi zostać natychmiast wydany na każde Państwa żądanie.

W obu przypadkach Abonent otrzyma pocztą elektroniczną wiadomość z linkiem potwierdzającym chęć transferu domeny. Aby zatwierdzić transfer, należy koniecznie kliknąć w link w ciągu 5 dni od otrzymania wiadomości. W przeciwnym wypadku zgłoszenie zostanie anulowane.

Domeny globalne

Transfer domeny globalnej wiąże się z automatycznym przedłużeniem ważności domeny o rok, w związku z czym jest płatny. Po transferze obecny okres ważności, opłacony u obecnego operatora, jest przenoszony do Hostname.pl, a za dokonaną płatność dodawany jest kolejny rok ważności domeny. Transfer tego typu domen wymaga uzyskania od dotychczasowego operatora kodu autoryzującego domenę - authinfo.

Transfer domeny może nastąpić najwcześniej 60 dni po dacie rejestracji lub dacie ostatniego transferu domeny i nie później niż na 30 dni przed wygaśnięciem terminu jej ważności u aktualnego Rejestratora.

Domeny europejskie

Zgodnie z zasadami EURID, transfer domeny .eu wiąże się z koniecznością zapłaty abonamentu rocznego. Pozostały okres ważności domeny opłaconej u poprzedniego operatora nie jest przenoszony (zostaje wyzerowany). Ważność domeny .eu po zakończeniu procedury transferu wynosi zatem dokładnie jeden rok. Aby zainicjować transfer potrzebują Państwo kod AUTHINFO, oraz w odróżnieniu od transferów dla innych rozszerzeń, nie wymaga potwierdzenia emailowego. Oznacza to, że po wprowadzeniu kodu authinfo i aktywowaniu transferu w powyższej sekcji domena zostanie od razu przeniesiona do naszego systemu, bez konieczności dodatkowego potwierdzenia.

powrót
drukuj
pdf
Tanie domeny internetowe
NASK
EURID
Hostname.pl
info@hostname.pl
Podkowy 122E
04-937 Warszawa
tel. +48 22 203 63 18